Mangowi weterani z nowymi mangami…

W najnowszym numerze magazynu Weekly Shonen Jump, wyd. Shueisha pojawiła się zapowiedź 6 nowym mang, które zjawią się między 10 a 16 numerem magazynu. Przeszłoby to pewnie bez większego zainteresowania, gdyby nie fakt, iż autorami nowych pozycji będą weterani, którzy w przeszłości wydawali już swoje komiksy i przyniosły im wielką rozpoznawalność.

W 10 numerze (6 lutego) pojawi się: „Bokutachi wa Benkyō ga Dekinai” (We Can’t Study) autorstwa Taishi Tsutsui. Komiks skupi się na studencie imieniem Yuiga, który przygotowuje się do egzaminów i pewnego dnia spotyka dwie piękne, młode kobiety. W przeszłości Tsutsui rysował mangowy spin-off do mangi „Nisekoi” – „Magical Pâtissier Kosaki-chan” oraz był współautorem do „Steins;Gate: Hiyoku Renri no Sweets Honey”.

W 11 numerze (13 lutego) pojawi się: „U19” (czyta się Under Nineteen) autorstwa Yūji Kimura. Manga skupi się na chłopcach, którzy żyją poniżej zasad panujących w życiu dorosłych. Kimura odpowiadał w przeszłości za „Peach Pluck” oraz „Garden”.

W 12 numerze (20 lutego) pojawi się: „Robo no Ryūgakuki” (A Robot’s Study Abroad Chronicle) autorstwa Hitsuji Kondaira. Autor tego komiksu zwyciężył #10 „Gold Future Cup” w 2015 roku, one-shotem „Genjūi Toteku”. Manga skupi się robocie, który chce żyć w świecie ludzi.

W 13 numerze (27 lutego) pojawi się „Hara Peko no Marie” (Marie the Hungry) autorstwa Ryūhei Tamura. Manga skupi się na chłopcu imieniem Taiga i dziewczynie, która obok niego mieszka i posiada pewien sekret. Tamura w przeszłości odpowiadał za mangę „Beelzebub”.

W 14 numerze (6 marca) pojawi się „Dr. Stone” autorstwa Boichi (ilustracje) oraz Riichirou Inagaki (historia). Manga będzie z gatunku sci-fi. Inagaki (wraz z Yuusuke Murata) odpowiadał za mangę „Eyeshield 21”, zaś Boichi za mangę „Sun-Ken Rock” oraz za jedną z antologicznych historii do serii „Trigun”, „Trigun: Multiple Bullets” oraz spin-off do mangi „Terra Formars”, „Terra Formars Asimov”.

W 16 numerze (18 marca) pojawi się „Robot x Laserbeam” autorstwa Tadatoshi Fujimaki. Manga skupi się na golfiście o pseudonimie „Robot”. Będzie to tzw. sportówka. Autor poprzednio odpowiadał za mangę „Kuroko’s Basketball”.

A może… niebawem pojawi się jakaś nowa manga od autora „Naruto”, „Toriko” lub „Bleacha”?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *