Ryucon 2016 – relacja

Ryucon odbył się w dniach 12-14 sierpnia 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie.

Na miejscu oczywiście spotkała mnie ogromna kolejka, jednak sprawna organizacja sprawiła że nie trzeba było długo czekać na wejście. Ryucon nie pretenduje do miana dużego konwentu jednak trzeba przyznać, że ludzi nawet pierwszego dnia było dość sporo.

Teren oddany do dyspozycji ludziom, był dość spory i nie było czuć, że jest jakiś wielki ucisk. Co prawda wszędzie waliły się śpiwory i rzeczy konwentowiczów, ale taka już specyfika tych miejsc. Ogólnie każdy mógł znaleźć miejsce dla siebie. Stoisk z gadgetami była ogromna ilość i każdy mógł znaleźć coś ciekawego, przez ręczne wyroby, po wyroby stylizowane na erę wiktoriańską, maskotki czy w końću mangi oraz książki.

Co do atrakcji to było ich dużo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, poczynając od LARPów, konkursy wiedzy, panele dyskusyjne, sale z DDR’em czy gry planszowe, aż sali pokemon. Ogólnie byłem na kilku panelach i ku mojemu zdziwieniu prezentowały sobą naprawdę wysoki poziom, a nawet atrakcje spoza fandoomu takie jak nauka tańca potrafiły zainteresować i przyciągnąć ludzi. Chciałbym tutaj pozdrowić czarownice ze świątyni, które podobnie jak rok temu rozdawały ludziom zadania w swoistej grze terenowej, a mnie poczęstowały herbatą.

Konkurs cosplay odbył się bez większych opóźnień i prezentowany poziom nie był najgorszy, można było znaleźć coś ciekawego. Miłym zaskoczeniem dla mnie był przedział wiekowy na konwencie, można było spotkać w zasadzie osoby w każdym wieku i nawet taki stary człowiek jak Ja mógł znaleźć kogoś do rozmowy na tematy anime oraz mangi.

Ogólnie przez trzy dni konwentu bawiłem się dobrze, zawsze doceniam fakt spotkania się ze swoją redakcyjną ekipą, a także poznałem masę nowych ludzi. Ogólnie ryucon wydawał mi się bardzo otwarty na nowe znajomości i było to świetne. Nawet sami uczestnicy nie próżnowali i co chwile ktoś w nocy pytał się o mafie lub wilkołaki. Trafiłem nawet do sali gdzie oglądano rozmowy w toku. Atmosfera była bardzo pozytywna.

Jak wiecie nie lubię wystawiać ocen bo zazwyczaj mają one niewielkie odzwierciedlenie, Ryucon to porządny konwent jeśli ktoś ma blisko do Krakowa to jak najbardziej warto na niego zajrzeć. Ocena 6/10 będzie tutaj jak najbardziej sprawiedliwą oceną, jednak nie sugerujcie się nią za bardzo.

Autor: Uwo

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ra24com/domains/radioanime24.com/public_html/wp-content/plugins/scscript-plugin-wp-latest/radiohostWidgets.php on line 79